Březen 2013

Messing About Backstage

19. března 2013 v 22:02 | Gee-Bee |  Překlady
Alooha ouchylové a ostatní pozemšťani!

Docela mě poslední dobou mrzelo, že blog takhle stojí. Já za sebe musím říct, že kvuli škole jsem na blog - jak na tento tak i na svůj "personal" blog - jsem neměla moc času. To víte když někdo dává matiku tak debilně jako já, tak sedí doma celé dny u učebnic. No, ale jelikož to tu Luce "nakopla" svojí povídkou tak jsem se dokopala alespoň něco přeložit. Originál povídky najdete tu. Musím se předem omluvil za nějaké chyby v překladu, ale celkově někdy jsem sama nevěděla co chce autor říct takže se to trochu hůř překládalo, ale nevermind :D No mě nezbývá říct nic jiného než úchylaření zdar! :D

XOXO Gee-Bee /W love ^^"


Kapitola 1.

19. března 2013 v 8:17 | MissFreakyLuce |  Slave
Další ze zamračených, všedních a nebezpečných dnů v New Jersey. Byl konec podzimu, tady nevypadal však jako ten podzim, který znáte z obrázků. Samé bláto, studený vítr, zmoklé listí a ve vzduchu byl cítit smog a v noci začínalo na ulicích být víc nebezpečno, než kdy jindy. Tento den nebyl ničím výjimečný. Tedy alespoň pro většinu lidí. Pro dospělé to byl pracovní den jako každý jiný, pro děti den, po kterém následoval víkend plný odpočinku a příjemně strávených chvil a pro teenagery den, kdy si plánovali věci na divoký víkend, toto platilo i pro jednoho mladíka, o kterém se tento příběh vypráví. Tento den pro něj nebyl nijak speciální, vlastně každý víkend něco podnikal, anebo se má stát něco zvláštního? Frank Iero - kluk menšího vzrůstu s havraními vlasy, zeleno-hnědými oči a piercingem ve rtu a nosu. Každý, kdo ho nezná, by si říkal, že je to jen další obyčejný puberťák s oblibou mlátit koho se mu zachce a zbytek dne vykřikovat texty nějakých punkových písniček. Vlastně ti lidé, co si to mysleli, nebyli tak daleko od pravdy, ale tuhle samotnou pravdu nikdo nezná, protože Frank jí umí dobře utajit hluboko uvnitř sebe.

Slave - úvod

19. března 2013 v 8:09 | MissFreakyLuce |  Slave

stav: Rozepsaná
varování: 15+, vulgarita

ÚVOD


Frank je obyčejným studentem jedné velice prestižní univerzity. Má spoustu přátel, jeho dívka je nejpopulárnější holka na škole a jeho rodiče jsou nejvlivnějšími lidmi ve městě. Ano, to všechno kvůli tomu. Pravda je, že Frank se o tyhle věci nikdy neprosil. Prakticky se vychovával sám, když jeho rodiče pořád nebyli doma. A hlavně - je zcela jiný, než jak by si ho jeho rodiče představovali. Ale oni ho vůbec neznají, tak proč jim tu iluzi perfektního syna kazit? Proč by měli vědět o tom, že je gay, miluje skupiny, které oni označují za "sebedestrukční hudbu", kouří a chodí na mejdany téměř každý pátek? (Ne, že by ho to v té společnosti bavilo samozřejmě.) Až se jednoho dne všechno zvrtne. Už od rána se Frankovi nebude nic dařit a všechno to vyvrcholí obrovskou hádkou s jeho rodiči na večeři. Naštve svého otce natolik, že ho vykopne z domu. Jediné co Frank opravdu nečekal bylo to, že po tom všem ucítí úlevu. Konečně všichni věděli, jaký doopravdy je, i když to teď znamenalo, že jeho celoživotní "kariéra" je pryč. Neměl u sebe skoro žádné peníze, takže mu nezbývalo nic jiného, než se vydat do horší čtvrti města, kde aspoň bude mít na chvíli na ubytování. To však nevěděl, do jaké společnosti přichází. V životě byl vždycky před takovými lidmi varován. Ale vždycky ho to k nim táhlo. Ta jejich nespoutanost, vášeň, zapálenost pro věc. Když něco chtěli, šli si za tím a taky to nakonec dostali. Jejich svoboda ho lákala vždycky nejvíc. Ten večer se mu stal osudovým. Vřava lidí v klubu, kde se rozhodl že přečká do rána a uvidí, co bude dál, se stala jedním velkým bojištěm. Frank si samozřejmě nikdy nenechal nic líbit a když k němu někdo bezdůvodně přijde a praští ho do obličeje, vrátí mu to. Do rozzuřeného davu se dostane snadno, ale hůř z něj vyjde. Zanedlouho Frank bezmocně leží na zemi a snaží se krýt si svůj obličej. Než ho zachrání zpěvák skupiny, co ten večer v klubu hrála. Tajemný mladík s havraními vlasy v kožené bundě hned Frankovi padl do oka. Jmenoval se Gerard. Nabídl mu nocleh v jednom menším hotelu, který prý vlastní jeho otec, ale má ho na starosti on. Frank nemá však moc peněz, aby tu mohl přečkat víc, než týden a tak Gerard přijde s nabídkou, která až odhalí jaký Gerard ve skutečnosti je. Navrhne mu bydlet s ním. Ale co za to bude chtít, to Frank vážně nečekal.